четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка сообраќајка кај Охрид, има и жртви

Тешка сообраќајка кај Охрид, има и жртви

Тешка сообраќајна несреќа вечерва после 19 часот се случи на магистралниот патен правец Охрид–Кичево во близина на селото Подмоље, објави Нова Македонија.

Сообраќајот е во прекин, а на лице место веќе се пристигнати екипи на службата за итна медицинска помош и на полицијата.

Според неофицијални информации има жртви во несреќата.

Коронавирус