среда, 8. јули 2020. Вести денес: 259
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Тешка сообраќајка кај „Ленинова“, повреден мотоциклист

Тешка сообраќајка кај „Ленинова“, повреден мотоциклист
илустрација

Сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено се случила вчера во 14.50 часот на крстосницата од бул.„Партизански Одреди“ и ул.„Аминта Трети“.

Во несреќата, информира МВР, учествувале автомобил „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Б.(28) од Скопје и мопед „пјаџо“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.М.(59) од Скопје.

-Во незгодата со тешки телесни повреди повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Парламентарни избори 2020