понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 149
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Хроника

Тешка сообраќајка кај Гостивар, жена тешко повредена

Тешка сообраќајка кај Гостивар, жена тешко повредена

На 27.07.2019 околу 21.00 часот на раскрсница помеѓу регионалниот пат Гостивар с.Градец со локалниот пат за с.Дебреше се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило ,,Фолксваген Венто“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Ќ.Р(64) од Гостивар удрило во С.И(61) од село Дебраште.

С.И. била пренесена во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани тешки телесни повреди.

Извршен увид од екипа на СВР Тетово.

Коронавирус