четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 26
home Хроника

Тешка сообраќајка кај Гостивар, најмалку 6 провредени

Тешка сообраќајка кај Гостивар, најмалку 6 провредени
фото илустарција

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица.

Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница. Двата автомобили, „пасат“ со тетовски и „бмв“ со гостиварски таблички, кои се движеле во спротивни правци, директно се судриле.

Повредените се пренесени во Гостиварската општа болница каде се утврдува видот и карактерот на повредите.

Во тек е увид на местото на несреќата, а сообраќајот во близина на местото на несреќата се одвива забавено.

Коронавирус