среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка сообраќајка кај Банско: Повредени четворица македонски државјани

Тешка сообраќајка кај Банско: Повредени четворица македонски државјани

Четворица македонски државјани завршија во болница откако синоќа настрадаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи на патот Добриниште-Банско, Бугарија, јави БГНЕС.

Автомобилот со македонска регистрација излетал од патот и се превртел неколку пати. Две амбулантни возила од Банско и од Разлог пристигнале на местото на настанот, а пожарникари го сечеле возилото за да ги извлечат повредените патници.

Сите повредени се во болницата во Разлог и се надвор од животна опасност. Повредени се тројца 48-годишни мажи и еден 41-годишен маж. Тие имаат различни повреди – контузии на градите, фрактури и повреди на екстремитетите.

Полицијата земала крв од возачот поради сомневање за употреба на алкохол, јавува БГНЕС.

Коронавирус