вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Хроника

Тешка сообраќајка кај Арачиново, повредено едно лице

Тешка сообраќајка кај Арачиново, повредено едно лице

Жител на Арачиново се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќакоја се случила вчера попладне на регионалниот пат Скопје-Велес кај с.Арачиново.

Како што информираат од полицијата во несреќата учествувале патничко моторно возило “Сеат Толедо“ со скопски регистерски таблици управувано од Љ.Р.(35) од с.Арачиново-скопско  и товарно моторно возило “Ман“ со скопски регистерски таблици управувано од А.С.(36) од с.Грушино-скопско.

-По незгодата Љ.Р. со друго возило бил пренесен во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ и од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од страна на СВР-Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.