сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка несреќа во Охрид: Малолетник усмрти жена, удрил во неа возејќи мопед

Тешка несреќа во Охрид: Малолетник усмрти жена, удрил во неа возејќи мопед

На 17.08.2020 во 20.00 часот било пријавено дека во Охрид на ул.„Ристо Чадо“ мопед „лонгија“, со охридски регистарски ознаки, управуван од 17-годишник од Охрид, удрил во пешакот Б.Ѓ.(68) од Охрид.

-Б.Ѓ. била пренесена во Општата болница Охрид, каде им подлегнала на повредите. Возачот на мопедот се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“, информира полицијата.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.