четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 106
home Хроника

Тешка несреќа во Ѓорче: Со Југо удриле во бетонска ограда, повредени четири млади лица

Тешка несреќа во Ѓорче: Со Југо удриле во бетонска ограда, повредени четири млади лица

На 12.07.2020 во 01.40 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„5“ во нас.Ѓорче Петров, патничко возило „југо“, со скопски регистарски ознаки, управувано од К.Г.(19) од Скопје, удрило во бетонска ограда и се превртело.

-Во незгодата, сопатникот Д.В.(18) од Скопје се здобил со тешки телесни повреди, а сопатниците Д.Н.(18) и А.Т.(23), двајцата од Скопје, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплексот Клиники „Мајка Тереза“,  каде што биле пренесени за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

ЕУРО 2020

Македонија