понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 50
home Хроника

ТЕШКА НЕСРЕЌА ВО АЕРОДРОМ: „Пежо“ со 80km/h удри во мало девојче на пешачки премин

ТЕШКА НЕСРЕЌА ВО АЕРОДРОМ: „Пежо“ со 80km/h удри во мало девојче на пешачки премин
ФОТО:24ИНФО

Автомобил Пежо со скопски таблички удрил во мало девојче, дознава КУРИР од очевидци на лице место.

Несреќата се случила во близина на трговскиот центар „Скопјанка“ помеѓу улиците Јане Сандански и Владимир Комаров во Аеродром.

ОД МВР за КУРИР потврдија дека имаат пријава за удрен пешак, но детали најавуваат за подоцна во текот на денот.

Очевидци за КУРИР велат дека девојчето поминувала на пешачки премин, додека возачот прелетал со околу 80 km на час.

Локални избори 2021