вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 146
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Тешка несреќа на автопатот Скопје –Тетово: Тинејџер излетал со автомобил и удрил во ограда, повредени 4 лица

Тешка несреќа на автопатот Скопје –Тетово: Тинејџер излетал со автомобил и удрил во ограда, повредени 4 лица
илустарција

На 05.08.2020 во 21.00 часот било пријавено дека на автопат Скопје –Тетово, Ф.А.(21) од Скопје, управувајќи автомобил „Сеат ибица“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во метална ограда.

-Во незгодата, сопатникот З.Ф.(19) од Скопје се здобил со тешки телесни повреди, а возачот и уште двајца сопатници Б.М.(25), И.Ш.(28) од Скопје се здобиле со телесни повреди, кои биле констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што биле пренесени за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.