понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 180
home Хроника

Тешка кражба во Виница, од дуќан украдени скоро осум илјади евра евра

Тешка кражба во Виница, од дуќан украдени скоро осум илјади евра евра

Во текот на вчерашниот ден во 07:20 часот телефонски во Полициската станица -Виница, Г.М. (32) од Виница  пријавил дека на 20/21.09.2018 година во времето од 20,30 до 07,20 часот, непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за бела техника и санитарија, лоцирана во приземниот дел во зграда во Виница, сопственост на С.М (62) од Виница.

Од фиока од работно биро одземени се 1.651 денари, а потоа од канцеларијата одземен е метален сеф (во кој имало 6.910 евра и 49.651 денари).Истиот ден, во 17,45 часот телефонски во ПС-Виница, Н.Т. од Виница , пријавил дека во атар на с.Виничка Кршла пронашол метален сеф со видливи оштетувања од насилно отварање во пределот на бравата. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коронавирус