вторник, 11. август 2020. Вести денес: 56
home Хроника

Тешка кражба во Скопје: Украдени околу 1 милион евра

Тешка кражба во Скопје: Украдени околу 1 милион евра

Ш.И.(58) од Скопје вчера во 22 часот пријавил дека во период од 19,30 до 21,45 часот во куќа во Скопје во негова сопственост од непознато лице му била извршена тешка кражба.

Како што информира МВР, сторителот насилно влегол во куќата и од една од собите одзел три кеси со 800.000 евра, 60.000 американски долари, 50.000 швајцарски франци и 1.000.000 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус