среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 112
home Хроника

Тешка кражба во манастирот „Св.Атанасиј“- со употреба на сила одзел пари

Тешка кражба во манастирот „Св.Атанасиј“- со употреба на сила одзел пари

На 24.09.2019 во 11.00 часот во СВР Битола било пријавено дека ноќта на 23/24.09.2019 во манастирот „Св.Атанасиј“, атар на село Црно Буки, непознат сторител извршил тешка кражба.

Според пријавеното, сторителот со употреба на сила одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021