петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тешка кражба во манастир во Крушево- еве што украле

Тешка кражба во манастир во Крушево- еве што украле

На 30.04.2019 година во 12,45 часот во Полициската станица Крушево Б.Б.(58) пријавил дека истиот ден во утринските часови во манастирот “Св.Ѓоргија“ во с.Бучин била извршена тешка кражба од страна на непознати лица, кои одзеле околу 8.000 денари.

Извршен бил увид и се работи на  расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус