недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 10
home Хроника

Тешка кражба во фабрика во Свети Николе- сторителот лишен од слобода

Тешка кражба во фабрика во Свети Николе- сторителот лишен од слобода

Полициски службеници вчера го лишиле од слобода Н.И.(20) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „тешка кражба“, извршена на 02.04.2021, при што од хала во фабрика во Свети Николе, со употреба на сила влегол и одзел предмети.

Против Н.И. ќе биде поднесена кривична пријава.

Коронавирус