недела, 20. септември 2020. Вести денес: 81
home Хроника

Тешка кражба во црква во Битола

Тешка кражба во црква во Битола

На 20.01.2019 пријавена е тешка кражба во црква Св.Архангел Гаврил во Битола, од страна на непознат сторител кој со употреба на физичка сила го скршил цилиндарот од влезната врата од црквата и влегол внатре при што од касата одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус