сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 8
home Хроника

ТЕШКА КРАЖБА: 25-годишна скопјанка со уште едно лице „оперирале“ во куќа- еве што одзеле

ТЕШКА КРАЖБА: 25-годишна скопјанка со уште едно лице „оперирале“ во куќа- еве што одзеле

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(25) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Пријавената, на 01.02.2021 заедно со уште едно лице, со употреба на сила влегле во куќа на ул.„Каирска“, сопственост на С.С., при што одзеле пари, техничка стока и златен накит и на тој начин се стекнале со противправна имотна корист од 150.000 денари.

Qatar 2022