среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 158
home Хроника

Тешка измама: Жена од Радовиш избегала со злато кое требала да го врати

Тешка измама: Жена од Радовиш избегала со злато кое требала да го врати

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против Л.Џ.(36) од Радовиш.

Таа, на 28.07.2020 убедила 27-годишна жена од струшко село да ѝ донесе злато, кое ќе ѝ го вратела  наредниот ден.

Откако добила повеќе златни предмети, пријавената избегала, стекнувајќи се со противправна имотна корист од 80.000 денари.

Коронавирус