понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Тепачки во угостителски објекти во скопско

Тепачки во угостителски објекти во скопско

Полицијата регистирала два случаи на физички напад во и пред угостителски објекти во скопско.

Р.А.(50) од с.Долно Количани, скопско, вчера пријавил дека околу 08.30 часот во угостителски објект на ул.„3“ во с.Кадино, скопско, поради претходно недоразбирање, бил физички нападнат од С.Н..

Вчера во 16 часот Б.Ц.(82) од с.Трубарево пријавил дека на 29.12.2019 околу 23.00 часот, пред угоститески објект на ул.„Маџари“, со тврд предмет бил физички нападнат од М.Н..

МВР во двата случаи превзема мерки за нивно расчистување.

Коронавирус