вторник, 4. август 2020. Вести денес: 190
home Хроника

Тепачка за паркинг место во Велес

Тепачка за паркинг место во Велес

Во СВР Велес вчера околу 13 часот било пријавено дека на ул. Киро Пракицов во Велес по претходна расправија околу паркинг простор дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.К.(56) и Н.К.(53) од една страна и И.В.(43) и К.В.(20) од друга страна, сите од Велес.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус