недела, 31. јули 2022. Вести денес: 16
home Хроника

Тепачка во Жена парк

Тепачка во Жена парк

На 04.11.2020 во 23.10 часот било пријавено дека во паркот „Жена борец“ во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.П.(41) и Р.К.(46), двајцата од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус