недела, 5. декември 2021. Вести денес: 17
home Хроника

Тепачка во угостителски објект во Скопје

Тепачка во угостителски објект во Скопје

Ноќеска 10 минути по полноќ било пријавено дека на улицата „Благоја Стевковски“ пред угостителски објект по претходна меѓусебна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Г.С.(37), Г.Т.(33) и Б.К.(38) сите од Скопје.

Сочинети записници за констатирани прекршоци по чл.11 и чл.6 од ЗППЈРМ.

Коронавирус