вторник, 10. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тепачка во угостителски објект во Куманово

Тепачка во угостителски објект во Куманово

Ноќеска две минути по полноќ било пријавено дека во угостителски објект во Куманово, по претходна вербална расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Џ.Е.(33), А.Е.(33), од една страна и Д.М.(23) и Л.А.(26), од друга страна, сите од Куманово.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Коронавирус