вторник, 20. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тепачка во угосртителски објект во Скопје, нападнати две лица од Словенија

Тепачка во угосртителски објект во Скопје, нападнати две лица од Словенија

Нопознати лица физички во угостителски објект во Скопје, физички нападнале две лица од Словенија, полицијата работи на расчистување на случјот.

На 13.10.2019 во 04,00 часот во Полициска станица Центар, Д.С.П.(22) и Ф.М.(34) и двајцата од Р.Словенија, пријавиле дека истиот ден околу 02,20 часот во угостителски објект на булевар „Партизански одреди“ биле физички нападнати од непознати лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус