понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Хроника

Тепачка во училиште во Кондово

Тепачка во училиште во Кондово
илустрација

На 29.06.2021 во 10:50 часот И.Х.(41) од с.Кондово, скопско, пријавил дека околу 09:00 часот во училиште во с.Кондово, по претходна расправија, бил физички нападнат од И.И.(58) с.Долно Свиларе.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по член 12 од ЗППЈРМ.

Коронавирус