недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 3
home Хроника

Тепачка во училиште- таткото го пријавил случајот во полиција

Тепачка во училиште- таткото го пријавил случајот во полиција

На 30.09.2019 во СВР Битола, Г.С (39) од с.Дедебалци, општина Могила, пријавил дека во основно училиште во Дедебалци, неговиот 14-годишен син бил физички нападнат од друг соученик.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Локални избори 2021