среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 29
home Хроника

Тепачка во средно училиште во Скопје

Тепачка во средно училиште во Скопје

Во 09,45 часот во СВР-Скопје, 18-годишниот М.Н. од село Грчец-скопско пријавил дека истиот ден околу 08,15 часот на булеварот “Александар Македонски“ во кругот на средно училиште тој и неговиот брат, 18-годишниот С.Н. биле физички нападнати од нивен соученик И.М. и уште две други лица.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус