вторник, 31. март 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тепачка во средно училиште во Скопје: Нападнато 15- годишно девојче

Тепачка во средно училиште во Скопје: Нападнато 15- годишно девојче

Во СВР Скопје, вчера во 15.50 часот Ц.Љ.(58) од Скопје, пријавил дека во средно училиште на улица „Стрезово“ неговата 15- годишна ќерка била физички нападната од соученичка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.