недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 120
home Хроника

Тепачка во средно училиште во Центар

Тепачка во средно училиште во Центар

На 14.10.2021 во 15:55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во средно училиште на подрачјето на Центар, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.С.(61) и Д.Р.(36), двајцата од Скопје.

Сочинети се записници за константиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус