четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 152
home Хроника

Тепачка во скопско село, две лица нападнаа сосед

Тепачка во скопско село, две лица нападнаа сосед
фото-илустрација

На 14.01.2021 во 12:30 часот во СВР Скопје, И.Ќ.(28) од с.Драчевица, скопско, пријавил дека во с.Драчевица бил физички нападнат од Х.О.(32) и О.Н. од истото село.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус