понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 115
home Хроника

Тепачка во скопско Батинци, три лица со остри предмети го нарушиле јавниот ред и мир – едно од нив е малолетник

Тепачка во скопско Батинци, три лица со остри предмети го нарушиле јавниот ред и мир – едно од нив е малолетник

На 20.09.2021 во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци, скопско, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка во која биле употребени остри предмети помеѓу К.М.(39) од с.Батинци и малолетник од една страна и С.К.(49) од с.Драчевица, скопско, од друга страна.

Сочинети се записници за сторен прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Локални избори 2021