петок, 29. септември 2023. Вести денес: 102
home Хроника

Тепачка во Скопје

Тепачка во Скопје
фото илустрација

Вчера околу 22 часот Б.Р.(52) од Скопје пријавил дека на улица „Перо Наков” околу 21:30 часот од страна на лицата А.З.(26), Д.А.(31) и Б.З.(25) сите од Скопје, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка. 

Од тепачката лицата се здобиле со видиливи повреди. Излезено е на местото на настанот и сочинети се три записника за констатиран прекршок по член 11 од Закон за прекршоци против јавниот ред и мир.