понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 104
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Тепачка во Скопје, прекршочна за две лица

Тепачка во Скопје, прекршочна за две лица

На 13.11.2019 во 03:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Даме Груев“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Х.Е.Т.(27) од с.Жеровјане и И.К.(28) од с.Студеничани, скопско.

Според пријавеното, причина била нивна претходна меѓусебна нетрпеливост.

Сочинети се записници за констатирани прекршоци по член 11 и член 6 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Парламентарни избори 2020