петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 169
home Хроника

Тепачка во Скопје помеѓу две групи

Тепачка во Скопје помеѓу две групи

На 15.04.2018 година било  пријавено дека околу 18.00 часот на бул. „Крсте Петков Мисирков“ во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу две групи.

Со брза интервенција на полициски службеници двете групи биле разделени. Во врска со настанот во полициска станица биле приведени лицата А.А. (19), Ќ.И. (22), Ј.О. (21) и Е.З. (17), сите од Скопје.

По целосно докуметирање и расчистување на случајот, против нив ќе бидат поднесени оодветни поднесоци.

Коронавирус