понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 79
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тепачка во Охрид, нападнато едно лице

Тепачка во Охрид, нападнато едно лице

СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.Т.(36) од Скопје и Т.К.(35) од с.Калишта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 13.11.2019 на бензиска пумпа во Охрид, пријавените, поради претходно недоразбирање, физички го нападнале Х.Н.(23).