среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 115
home Хроника

Тепачка во обложувалница во Аеродром

Тепачка во обложувалница во Аеродром

На 25.10.2020 во 14:45 часот во СВР Скопје, Д.Т.(36) од Скопје пријавил дека во спортска обложувалница на подрачјето на Аеродром дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу пријавителот и К.Ж.(24) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Коронавирус