среда, 8. декември 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Тепачка во ноќен клуб во Скопје, нападнати две момчиња од неколку непознати лица

Тепачка во ноќен клуб во Скопје, нападнати две момчиња од неколку непознати лица

Две момчиња физички беа нападнати од неколку непознати лица во ноќен клуб во центарот на Скопје, полицијата работи на расветлување на случајот.

На 08.12.2018 година во 02,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје С.С.(25) од Скопје пријавил декаистиот ден околу 02,30 часот на улицата „Димитрија Чуповски“ во ноќен клуб додека бил заедно со неговиот пријател Д.А.(25) од Скопје биле физички нападнати од страна на четири непознати лица.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус