среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 65
home Хроника

Тепачка во казино во Скопје

Тепачка во казино во Скопје

Во СВР Скопје, Е.Р.(40) од Скопје вчера во 19.10 часот пријавил дека во казино на подрачјето на Шуто Оризари бил физички нападнат од О.И. (48) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

ЕУРО 2020

Македонија