среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тепачка во казино во Центар

Тепачка во казино во Центар

На 01.12.2020 во 21.20 часот било пријавено дека во казино на подрачјето на Центар бил нарушен јавниот ред и мир, со физичка пресметка помеѓу Д.М.(27) и О.Ц.(19), двајцата од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус