недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 58
home Хроника

Тепачка во градски автобус: Четири лица нападнале тинејџер од Арачиново

Тепачка во градски автобус: Четири лица нападнале тинејџер од Арачиново

На 20.09.2021 во 15.00 часот во СВР Скопје, А.М.(18) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека околу 14.00 часот во автобус кој сообраќал на подрачје на Бит Пазар бил физички нападнат од четири лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021