понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 110
home Хроника

Тепачка во Гостивар, четири лица завршија во болница

Тепачка во Гостивар, четири лица завршија во болница

На улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар пред куќа сопственост на А.А.(40), вчера попладне по претходна вербална расправија настанала тепачка меѓу лицата Ѓ.Ј.(59) и неговиот син М.Ј.(38) од Гостивар, како и посочениот А.А.

Со намера да ги раздели, се вклучил и М.И. (27).

-Во еден момент Ѓ.Ј. извадил гасен пиштол и со истиот го удрил М.И. во пределот на главата.  Со повреди се здобиле сите учесници во настанот и по укажаната лекарска помош во Медицински центар Гостивар се пуштени за домашно лекување, информираат од МВР.

Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...