среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 162
home Хроника

Тепачка во фирма во Ѓорче: Го удриле со пиштол, па физички го нападнале

Тепачка во фирма во Ѓорче: Го удриле со пиштол, па физички го нападнале

Во Полициската станица Ѓорче Петров вчера во 10.13 часот било пријавено дека во простории на фирма на улица „Ѓорче Петров“ настанала физичка пресметка меѓу Ф.Е.(54), и Б.Е.(28), од една страна и М.Е.(32), од друга страна, сите од Скопје.

Според пријавеното, Ф.Е. го удрил М.Е. со пиштол, а Б.Е. физички го нападнал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус