вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 20
home Хроника

Тепачка во двор во Петровец

Тепачка во двор во Петровец

На 28.11.2020 во 13:50 часот во Полициското одделение Петровец, М.М.(40) од Скопје пријавил дека во с. Бадар, скопско, во неговото дворно место настанала физичка пресметка помеѓу него и М.П.(20) и Р.П.(45), двајцата од Скопје.

Сочинети за записници за констатиран прекршок по член 11 став 1 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус