петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 184
home Хроника

Тепачка во Драчево, нападнат скопјанец

Тепачка во Драчево, нападнат скопјанец

На 28.10.2020 околу 20:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Драчево, А.Г.(39) од Скопје физички го нападнал Р.С.(34) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

Коронавирус