вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 109
home Хроника

Тепачка во Драчево: Маж ранет со нож, едно лице приведено

Тепачка во Драчево: Маж ранет со нож, едно лице приведено

На 06.04.2019 година во 20:50 часот во СВР-Скопје било пријавено дека во с.Драчево-скопско на улицата „Партизански пат“ по меѓусебна расправија Б.Г (68) го нападнал Д.Т. (47) употребувајќи дрвен предмет и нож.

Б.Г. е приведен во полициска станица, а на Д.Т. му е укажана помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус