понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 96
home Хроника

Тепачка во центарот на Скопје

Тепачка во центарот на Скопје

На 18.09.2021 во 21.20 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу С.Е.(29) и А.А.(21), двајцата од Скопје, а поради нивно меѓусебно нетрпение.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од ЗППЈРМ.

Локални избори 2021