среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тепачка во Центар за социјални работи Куманово, две лица пријавиле дека другиот ги нападнал

Тепачка во Центар за социјални работи Куманово, две лица пријавиле дека другиот ги нападнал

На 30.11.2020 во 11:05 часот вработена во Центар за социјални работи Куманово пријавила дека едно лице физички го нападнало В.Н.(40), вработен во Центарот.

Во 11:30 часот, од страна на Б.Б.(57) од с.Романовце било пријавено дека околу 11.00 часот во простории на Центарот за социјални работи во Куманово бил физички нападнат од лице вработено во Центарот.

По преземени мерки, обавен е разговор со Б.Б. и В.Н. и изготвени им се записници за констатиран прекршок по член 11 од Закон за прекршоци против јавниот ред и мир.

Коронавирус