недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 23
home Хроника

Тепачка во автоперална во Скопје- еве ги деталите

Тепачка во автоперална во Скопје- еве ги деталите

На 23.11.2019 во 12.55 часот во СВР Скопје, Т.Б.(45) од Скопје, пријавил дека во 12.40 часот пред автоперална на ул. Мирче Ацев поради претходно недоразбирање бил физички нападнат од Б.В.(26) од Скопје и Д.В.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член. 12 од ЗППЈРМ, информираат од МВР.