четврток, 5. август 2021. Вести денес: 39
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Хроника

Тепачка во автобус на ЈСП: Контролори нападнати од 3 лица

Тепачка во автобус на ЈСП: Контролори нападнати од 3 лица

Во СВР Скопје вчера во 10.30 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар, во автобус на ЈСП, додека Ф.Б.(37) и неговиот колега Х.М.(35), двајцата од Скопје, вршеле контрола на возните билети, биле физички нападнати од три лица, при што бил употребен и тврд предмет.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус