среда, 29. март 2023. Вести денес: 145
home Хроника

Тепачка во автобус на ЈСП

Тепачка во автобус на ЈСП

На 30.11.2021 околу 21.30 часот во СВР Скопје, Г.Д.(49) од Скопје пријавил дека неговиот малолетен син, додека се возел во автобус на ЈСП на релација од Центар кон населба Чаир, бил физички нападнат од друг малолетник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.